Donacija filatelistične mape osebnih znamk Slovenskemu etnografskemu muzeju
Fotograf Dušan Jež je v času fašenkov na Ptujskem 15 let spremljal pustno dogajanje. Pri Pošti Slovenije je izdal in s pomočjo štajerskega filatelista Z. Vertačnika v mape filatelistično vložil 100 osebnih pustnih znamk z motivi kurentovanja.
V mapi se skozi znamke z opisi na filatelističnih polah niza zgodba o kurentih Svetega Florijana s Ptuja. Po mnenju mariborskega filatelista g. Bračiča je to največja, uradno izdana in tematska, serija znamk v Sloveniji vseh časov. Osebne poštne znamke niso povsem identične tistim, ki jih izda država, a vendar so enakovredno plačilno poštno sredstvo in so uradno izdane ter ovrednotene. Celotno serijo je Dušan Jež posvetil kurentovanju na Ptujskem, »in je nekaj, kar se zagotovo ne bo ponovilo. Mene sta pri dokumentiranju vodila srce oziroma strast do fotografiranja in ustvarjanja.«
Odločil se je, da dva opremljena izvoda (od petih obstoječih), torej filatelistično opremljena kompleta 100 pustnih znamk, podari Slovenskemu etnografskemu muzeju, na katerega ga vežejo lepi spomini, ko ga je skupaj s kurenti Svetega Florijana obiskal leta 2009 in obisk detajlno dokumentiral. Vse znamke so na spominskih kuvertah, žigosane z žigom kurenta, ki sta ga ustvarila s filatelistom Vertačnikom in je na Pošti Slovenije hranjen kot uradni poštni žig. Celotna serija znamk/kuvert je filatelistično shranjena na listih A4 v arhivski mapi s trdimi platnicami.
Donacija g. Dušana Ježa je pomemben doprinos k zbirki pustnih mask in še posebej kurentov.